INS
egitimler

Birimler ve İlgili Personel


GEOTEKNİK BİRİMİ

Sekreter: Müzeyyen BERÇİNLİ


Öğretim Üyeleri

Prof.Dr. Ayfer ERKEN
Prof.Dr. Hüseyin YILDIRIM
Prof.Dr. Musaffa Ayşen LAV
Prof.Dr. Recep İYİSAN

Doç.Dr. İ.Hakkı AKSOY
Doç.Dr. Aykut ŞENOL
Doç.Dr. Müge BALKAYA

Y.Doç.Dr. Berrak TEYMÜR
Y.Doç.Dr. Esra Ece BAYAT


Araştırma Görevlileri

Ar.Gör.Dr. Atila SEZEN
Ar.Gör.Dr. Gökhan ÇEVİKBİLEN
Ar.Gör.Dr. Mustafa HATİPOĞLU
Ar.Gör.Dr. Tolga Yılmaz ÖZÜDOĞRU
Ar.Gör.Dr. Aslı YALÇIN DAYIOĞLU

Ar.Gör. Bahattin Berk AYRAÇMA
Ar.Gör. Bilal ÖZASLAN (ÖYP)
Ar.Gör. Mehmet ALPYÜRÜR (ÖYP)
Ar.Gör. Ümit KARADOĞAN (ÖYP)
Ar.Gör. Ozan ALVER (ÖYP)


Geoteknik Laboratuvarı

Müh. Teknisyen İsmail CANTEKİN
Teknisyen Yrd. Şemsettin MERT



HİDROLİK BİRİMİ

Sekreter: Sevgi ÖĞÜN


Öğretim Üyeleri

Prof.Dr. Sedat KABDAŞLI
Prof.Dr. Beyhan YEĞEN
Prof.Dr. İsmail DURANYILDIZ
Prof.Dr. Bihrat ÖNÖZ
Prof.Dr. H.Kerem CIĞIZOĞLU
Prof.Dr. Ercan KAHYA
Prof.Dr. Hafzullah AKSOY
Prof.Dr. Şevket ÇOKGÖR
Prof.Dr. Abdüsselam ALTUNKAYNAK

Doç.Dr. Oral YAĞCI
Doç.Dr. Mehmet ÖZGER
Doç.Dr. Veysel Şadan Özgür KIRCA
Doç.Dr. Tarkan ERDİK

Y.Doç.Dr. Ali UYUMAZ
Y.Doç.Dr. N. Erdem ÜNAL


Öğretim Görevlileri

Öğr.Gör.Dr. Nilay ELGİNÖZ


Araştırma Görevlileri

Ar.Gör.Dr. Aysun KÖROĞLU DOĞAN
Ar.Gör. Yavuz Selim GÜÇLÜ
Ar.Gör. Halil İbrahim BURGAN
Ar.Gör. Sinan ERUÇAR
Ar.Gör. Elif KARTAL
Ar.Gör. Hilal ERDEM (ÖYP)
Ar.Gör. M. Melih KOŞUCU (ÖYP)
Ar.Gör. Kübra KÜLLAHCI (ÖYP)


Hidrolik Laboratuvarı

Teknisyen Yaşar AKTAŞ
Teknisyen Hasan YALÇIN
Teknisyen Mevlüt ULUÇINAR


Su ve Deniz Bilimleri Teknolojisi UYG-AR Merkezi

Doç.Dr. Mehmet ÖZGER



ULAŞTIRMA BİRİMİ

Sekreter: Müzeyyen BERÇİNLİ


Öğretim Üyeleri

Prof.Dr. Abdullah Hilmi LAV
Prof.Dr. Zübeyde ÖZTÜRK
Prof.Dr. Ali Osman ATAHAN
Prof.Dr. Hilmi Berk ÇELİKOĞLU

Doç.Dr. Kemal Selçuk ÖĞÜT
Doç.Dr. Murat ERGÜN

Y.Doç.Dr. Şükriye İYİNAM
Y.Doç.Dr. Pelin ALPKÖKİN
Y.Doç.Dr. H. Onur TEZCAN


Öğretim Görevlileri

Öğr.Gör.Dr. Nurbanu ÇALIŞKAN
Öğr.Gör.Dr. Faik İYİNAM


Araştırma Görevlileri

Ar.Gör. Göker AKSOY
Ar.Gör. Hazal YILMAZ
Ar.Gör. Gözde BAKİOĞLU
Ar.Gör. Taha YÜKSEL
Ar.Gör. Selin HÜLAGÜ
Ar.Gör. Ayşe POLAT (ÖYP)
Ar.Gör. Günay TÜMEN (ÖYP)
Ar.Gör. Gürcan SARISOY (ÖYP)
Ar.Gör. Mehmet Ali SİLGU (ÖYP)
Ar.Gör. Sedat ÖZCANAN (ÖYP)
Ar.Gör. Sevinç ÖZGÜN (ÖYP)


Uzman/Mühendisler

Müh. Sabahat TOPUZ


Ulaştırma Laboratuvarı

Murat Şahin


Ulaştırma ve Ulaşım Araçları UYG-AR Merkezi

İsmail AKBULAK (Mutemet)



YAPI BİRİMİ


Ahşap ve Çelik Yapılar Çalışma Grubu


Öğretim Üyeleri

Prof.Dr. Cavidan YORGUN
Prof.Dr. Güliz BAYRAMOĞLU

Doç.Dr. Filiz PİROĞLU
Doç.Dr. Kadir ÖZAKGÜL

Y.Doç.Dr. Barlas Özden ÇAĞLAYAN
Y.Doç.Dr. Cüneyt VATANSEVER
Y.Doç.Dr. Ö. Tuğrul TURAN


Araştırma Görevlileri

Ar.Gör.Dr. Sibel GÜREL

Ar.Gör. Haluk Emre ALÇİÇEK
Ar.Gör. Adem KARASU


Betonarme Çalışma Grubu

Sekreter: Demet BAKAN


Öğretim Üyeleri

Prof.Dr. Metin AYDOĞAN
Prof.Dr. Kadir GÜLER
Prof.Dr. Tülay (AKSU) ÖZKUL
Prof.Dr. Alper İLKİ
Prof.Dr. Turgut ÖZTÜRK
Prof.Dr. Kutlu DARILMAZ

Doç.Dr. Necmettin GÜNDÜZ
Doç.Dr. Mustafa GENÇOĞLU
Doç.Dr. Beyza TAŞKIN
Doç.Dr. Ali Sarı

Y.Doç.Dr. Fatih SÜTÇÜ


Araştırma Görevlileri

Ar.Gör.Dr. Yıldır AKKAYA
Ar.Gör.Dr. Erol LALE
Ar.Gör.Dr. Cem DEMİR

Ar.Gör. Tuba GÜRBÜZ BÜYÜKKAYIKÇI
Ar.Gör. Mehmet Sefa ORAK
Ar.Gör. Uğur DEMİR (35. Madde)
Ar.Gör. Ali Osman ATEŞ (ÖYP)
Ar.Gör. İlyas SARIBAŞ (ÖYP)
Ar.Gör. M. Mustafa DAŞKIRAN (ÖYP)
Ar.Gör. Yavuz Selim ÇAVUNT (ÖYP)
Ar.Gör. Yusuf ŞAHİNKAYA (ÖYP)


Mekanik Çalışma Grubu

Sekreter: Müzeyyen BERÇİNLİ


Öğretim Üyeleri

Prof.Dr. Ertaç M. ERGÜVEN
Prof.Dr. Mehmet Hakkı OMURTAG
Prof.Dr. Reha ARTAN
Prof.Dr. Abdul HAYIR
Prof.Dr. Ünal ALDEMİR
Prof.Dr. Pelin GÜNDEŞ BAKIR
Prof.Dr. Teoman ÖZER
Prof.Dr. Semih KÜÇÜKARSLAN
Prof.Dr. Ziya ABDULALIYEV
Prof.Dr. Abdullah GEDİKLİ
Prof.Dr. Nihal ERATLI
Prof.Dr. Şenol ATAOĞLU

Doç.Dr. Fethi KADIOĞLU

Y.Doç.Dr. Ali Nuri DOĞRUOĞLU
Y.Doç.Dr. Pınar ÖZDEMİR ÇAĞLAYAN
Y.Doç.Dr. Hale ERGÜN
Y.Doç.Dr. Osman BULUT
Y.Doç.Dr. Akif KUTLU


Öğretim Görevlileri

Öğr.Gör.Dr. Bahattin KİMENÇE
Öğr.Gör.Dr. Murat Yılmaz


Araştırma Görevlileri

Ar.Gör.Dr. Bahar AYHAN

Ar.Gör. Gülçin TEKİN ÖZKAN
Ar.Gör. Merve ERMİŞ
Ar.Gör. Seda KONOR
Ar.Gör. Sedat KÖMÜRCÜ
Ar.Gör. Ümit Necmettin ARIBAŞ
Ar.Gör. Gökhan GÜÇLÜ (35. Madde)
Ar.Gör. Derya ÇAVUNT (ÖYP)
Ar.Gör. Erol DEMİRKAN (ÖYP)
Ar.Gör. Tuğba BAYTAK
Ar.Gör. Murat ÇELİK (ÖYP)


Yapı Malzemesi Çalışma Grubu

Sekreter: Fatma SARI


Öğretim Üyeleri

Prof.Dr. Hulusi ÖZKUL
Prof.Dr. Canan TAŞDEMİR
Prof.Dr. Yılmaz AKKAYA

Doç.Dr. Hakan Nuri ATAHAN
Doç.Dr. Özkan ŞENGÜL
Doç.Dr. Hasan YILDIRIM
Doç.Dr. Bekir Yılmaz PEKMEZCİ

Y.Doç.Dr. Ünal Anıl DOĞAN
Y.Doç.Dr. Oğuz GÜNEŞ
Y.Doç.Dr. Özgür EKİNCİOĞLU


Araştırma Görevlileri

Ar.Gör. Ayda Şafak AĞAR ÖZBEK
Ar.Gör. Erman Yiğit TUNCEL
Ar.Gör. Adil Orçun KAYA
Ar.Gör. Hasan Nuri TÜRKMENOĞLU
Ar.Gör. Sidar Nihat BIÇAKÇI Ar.Gör. Cansu ÇOLAK Ar.Gör. Esma Gizem DAŞKIRAN (ÖYP)


Yapı Statiği Grubu

Sekreter: Demet BAKAN


Öğretim Üyeleri

Prof.Dr. Engin ORAKDÖĞEN
Prof.Dr. Konuralp GİRGİN

Doç.Dr. Ercan YÜKSEL

Y.Doç.Dr. Mecit ÇELİK
Y.Doç.Dr. Barış ERKUŞ
Y.Doç.Dr. Burcu GÜNEŞ
Y.Doç.Dr. Ülkü Hülya ÇALIK KARAKÖSE


Araştırma Görevlileri

Ar.Gör.Dr. Mehmet Günhan AKSOYLU
Ar.Gör.Dr. Nilay ÇELİK MUHTAROĞLU

Ar.Gör. Yavuz DURGUN
Ar.Gör. Ahmet GÜLLÜ
Ar.Gör. Eray TEMUR
Ar.Gör. Yağız ERÇİN


Uzman/Mühendisler

Dr. Ayşe TOKSÖZ (Mühendis)


Yapı Laboratuvarları


Deneysel Mekanik Laboratuvarı

Teknisyen Can KURTULAN


Yapı ve Deprem Laboratuvarı

Dr. Çağlar AKKAYA (Mühendis)
Dr. Medine İSPİR ARSLAN (Uzman)

Yük. Müh. Hakan SARUHAN (Uzman)

Teknisyen Mahmut ŞAMLI


Yapı Malzemesi Laboratuvarı

Müh. Koray ARSLAN
Müh. Mahir Alp YÜCESAN

Tekniker Murat MEYDAN

Teknisyen Feridun ÜNAL
Teknisyen Hamdi ATEŞ
Teknisyen Mübin USLU
Teknisyen Oktay YALÇINKAYA



YAPI İŞLETMESİ BİRİMİ

Sekreter: Müzeyyen BERÇİNLİ


Öğretim Üyeleri

Prof.Dr. Gül POLAT TATAR

Doç.Dr. Gürkan Emre GÜRCANLI
Doç.Dr. Esin ERGEN PEHLEVAN
Doç.Dr. Deniz ARTAN İLTER


Öğretim Görevlileri

Öğr.Gör.Dr. Murat KURUOĞLU
Öğr.Gör.Dr. Feyzi HAZNEDAROĞLU


Araştırma Görevlileri

Ar.Gör.Dr. Atilla DAMCI

Ar.Gör. Befrin Neval BİNGÖL (35. Madde)
Ar.Gör. Senem BİLİR MAHÇİÇEK (ÖYP)
Ar.Gör. Harun TÜRKOĞLU Ar.Gör. Behlül KULA